35th LEN European Water Polo Championship - Split 2022 - WED 31 AUG 2022 - Croatia vs France - Croatia.

Mjesec dana paklenih priprema, brojni treninzi i pripremne utakmice stat će u večerašnje 32 minute. Mjesto događanja Spaladium Arena, a glavni akteri Hrvatska i Mađarska koje će se boriti za europsko zlato od 20.30, piše na 24sata.hr

S ponistre se vidi zlato, tako blizu, a još bliže bit će, nadamo se, večeras. Karte su odavno rasprodane, Spaladium Arena bit će krcata, a da kojim slučajem presele bazen na Poljud, ni to ne bi bilo dovoljno za sve zainteresirane. Bit će to spektakl kakav su Hrvatska, Split i hrvatski vaterpolo odavno čekali i koji nam je trebao.

Naši vaterpolisti su prije dva dana u čudesnoj atmosferi pobijedili Italiju 11-10 i najavili spektakl u finalu, a Mađari su iznenadili Španjolsku (11-10). Ove dvije reprezentacije posljednji put su se u finalu susrele prije pet godina u Budimpešti kada samo ih srušili pred njihovim navijačima i osvojili svjetsko zlato.

Barakude su se četvrti put plasirale u finale Europskog prvenstva, 1999. smo izgubili Mađarske, a četiri godine kasnije od Srbije i Crne Gore. Na krovu Europe bili smo prije 12 godina kada se prvenstvo igralo u Zagrebu. Osvajali smo bronce, ali do danas nismo uspjeli do finala. Mađari su 13 puta bili najbolji u Europi, ali većina tih zlatnih medalja došla je kada je vaterpolo bio tek u povojima i to od kraja 20-ih pa nadalje. Posljednji put su finale igrali prije dvije godine i slavili pred svojim navijačima, zaključuje se u objavi