Najvažnije je Hrvatska ostvarila. Pobijedila je Crnu Goru 11:10, osigurala kolo prije kraja natjecanja u skupini prvo mjesto, a time nastup u četvrtfinalu EP-a.

Tri četvrtine je odigrala vrhunski. Zadnju četvrtinu je dočekala s pet pogodaka prednosti (10:5), ali je dvije i pol minute prije kraja Crna Gora izjednačila na 10:10. Xavi Garcia je s igračem više pogodio minutu i 12 sekundi prije kraja. Točno 40 sekundi prije kraja naši su se obranili s igračem manje. Marko Bijač je upisao novu obranu nakon čega smo potrošili 30 sekundi za napad te je Crnoj Gori ostalo 10 sekundi za zadnji napad. Aleksandar Ivović je pokušao, Bijač opet obranio te utakmica sa Slovacima u 3. kolu nema za nas nikakav rezultatski značaj.

CRNA GORA – HRVATSKA 10:11 (1:2, 2:4, 2:4, 5:1)

BUDIMPEŠTA – Duna Arena. Gledatelja 2.000. Suci: Naumov (Rusija) i Colombo (Italija). Opunomoćenik: Racine (Švicarska).

CRNA GORA: Lazović ( obrana), Dr. Brguljan 2, Radović, Petković 2, Čučković, Obradović 2, Vidović 2, Đurđić, Ivović (0), Spaić, Drašković 1 (1), Pješivac 1, Tešanović. IZBORNIK: Vladimir Gojković.

HRVATSKA: Bijač (10+1 obrana), Macan, Fatović, Lončar 1, Joković 1, Bukić 3, Vukičević, Bušlje 1, Bukić, Vrlić 2, Benić 1, Garcia 2, Marcelić. IZBORNIK: Ivica Tucak.

PETERCI: Crna Gora 1-2, Hrvatska -.

OSOBNE POGREŠKE: Crna Gora 12, Hrvatska 13. ŽUTI KARTON: izbornik Tucak (30). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Radović (27), Benić (29), Đurđić (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Crna Gora 3-10 (30%), Hrvatska 8-12 (75%)