Nakon što je Ragusa sigurnim korakom povela 2:0 u finalnoj seriji, Plamen Požega je izjednačila na 2:2 te slijedi posljednja, peta finalna utakmica doigravanja Premijer ženske lige. Prvakinje moraju, naime, izboriti tri pobjede pa će subotnja utakmica u Požegi biti odlučujuća.

Košarkašice Raguse su prikazivale bolju igru u prvom poluvremenu i na veliki odmor otišle pri vodstvu od 43:31, no u nastavku je došlo do preokreta. Posebno je neizvjesna bila posljednja četvrtina u kojoj su se ekipe izmjenjivale u vodstvu, a pobjeda je Požegi pripala košem Emilije Podrug u posljednjoj sekundi utakmice.

Požežanke su do pobjede predvodile Emilija Podrug s 18 poena, Kapinga Maweja La Mama s 15 poena uz velika 24 skoka i Jelena Ivezić koja je također postigla 15 poena. Unatoč 24 poena Ane Vrsaljko i triple-doubleu Ive Todorić od 12 poena, 12 skokova i 10 asistencija, Ragusa nije uspjela obraniti naslov, piše na službenoj stranici HKS.