TEKST I FOTO Crofutsal.com

U prvom susretu osmine finala kupa Hrvatske snage su odmjerili Hajduk i Square. U uvodnim minutama inicijativu su imali domaćini, no gosti su ubrzo preuzeli sve “konce” igre te u periodu od osme do dvanaeste minute nanizali tri pogotka. Pogađali su redom Lintula, Kuraja i Cvjetković. Minutu prije odlaska na predah Square je došao i na +4 pogotkom Guilhermea. Do više nego zasluženog pogotka su domaćini došli u 25. minuti, a strijelac je bio Burilović.

Sedam minuta kasnije ponovno je pogodio Burilović, a onda smo ušli u vrlo uzbudljivu završnicu. Prvo su Kuraja i Džanković pogodili na praznu mrežu, a u zadnjoj minuti susreta su Kuzmanić i Blažević postavili konačnih 4:6 te se Square tako plasirao na završnicu Kupa.

Trećeligaš iz Splita je pružio sjajan otpor te je sigurno kako se od njih mogu očekivati velike stvari ove sezone u 2. HMNL – Jug gdje trenutno drže vodeću poziciju dok je Square bodovno izjednačen u vrhu HMNL s Futsal Pulom (19 bodova).

Kontrolor suđenja: Antonio Pejić

HAJDUK: Luka Pavlović, Ante Ćulum, Ivan Bradarić, Duje Gudelj, Stipe Vrdoljak, Mladen Burilović, Antonio Kulić, Antonio Blažević, Denis Kuzmanić, Toni Kristić, Ante Melvan, Marin Roguljić, Benjamin Marasović, Mate Pleština, trener: Marin Babić

SQUARE: Zoran Primić, Haron Džanković, Antonio Noković, Ivan Daničić-Kačić, Lassi Artu Valtteri Lintula, Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Gordan Duvančić, Mirko Hrkač, Maro Đuraš, Guilherme Dos Santos, Lujo Jurišić, trener: Marin Jukić

STRIJELCI: 0:1 Lintula (8′), 0:2 Kuraja (9′), 0:3 Cvjetković (12′), 0:4 Guilherme (19′), 1:4 Burilović (25′), 2:4 Burilović (32′), 2:5 Kuraja (38′), 2:6 Džanković (39′), 3:6 Kuzmanić (40′), 4:6 Blažević (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hajduk 8 (5+3); Square 10 (5+5)