Od 29.07. do 01.08. u Zagrebu se održalo Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine seniora, juniora i ml.juniora na kojem je nastupilo 415 natjecatelja iz 35 klubova. Naš klub predstavljalo je 15 natjecatelja s ostvarenim normama pod vodstvom trenera Frane Ćirka i Andreja Drobca.

Osvojili smo ukupno 22 medalje, od kojih 8 zlatnih, 8 srebrenih, 6 brončanih što ovo natjecanje čini jednim od naših najuspješnijih državnih prvenstava, piše na službenoj stranici Plivačkog kluba Jug.

Pojedinačne medalje osvajalo je petero naših plivača: Michel Brassard, Mario Šurković, Vlaho Nenadić, Marko Baletin, Juraj Barčot. Također, do medalja su doplivale i naše seniorske i ml.juniorska štafeta.

Seniorski prvaci Hrvatske postali su: Michel Brassard (dva puta), Mario Šurković i muška seniorska štafeta što je uspjeh za pamćenje.

Mario Šurković osvojio je ukupno 9 medalja od kojih 3 zlata, 4 srebra i 2 bronce.

Michel Brassard osvojio je ukupno 6 medalja od kojih 4 zlata, srebro i broncu.

Vlaho Nenadić osvojio je ukupno 2 medalje, srebro i broncu.

Marko Balerin osvojio je 1 broncu.

Juraj Barčot osvojio je 1 brončanu medalju.

Muška seniorska štafeta osvojila 2 medalje- zlato (Michel Brassard, Marko Baletin, Mario Šurković i Đivo Damić) i srebro (Marko Baletin, Ivan Đuran, Michel Brassard, Mario Šurković).

Muška ml.juniorska štafeta osvojila je 1 srebro (Juraj Barčot, Marko Tevšić, Vlaho Nenadić, Roko Zvone).

Nastupe u finalima ostvarili su i: Katarina Nenadić, Katarina Matović, Đivo Matović, Rafaela Škrabo, Tonka Bušković.

U ukupnom poretku uspješnosti svih 35 klubova dobivenih zbrojem tzv. malih bodova- u konkurenciji 35 klubova naši muški su zauzeli visoko 3. mjesto, dok su ženske u zlatnoj sredini, na 15. mjestu.

U nastavku detaljniji izvještaji po danima:

1.dan
Prvog dana PH osvojili smo 6 medalja, od kojih Mario Šurković 3, Michel Brassard 2, te Juraj Barčot 1! Od toga 3 srebra i 3 bronce

Mario Šurković u disciplini 200 mješovito je srebreni u juniorskoj i ml.seniorskoj, te brončani u seniorskoj kategoriji.

Michel Brassard u disciplini 50 delfin je srebreni u ml.seniorskoj i brončani u seniorskoj kategoriji.

Juraj Barčot u disciplini 200 slobodno je brončani u ml.juniorskoj kategoriji. Juraju je ovo prva medalja osvojena na PH!
Osim toga Juraj je u disciplini 1500 slobodno zauzeo 4. mjesto u ml.juniorskoj.

Osim osvajača medalja odlične nastupe u današnjim finalima zabilježili su i:

Đivo Damić u disciplini 1500 slobodno 4. mjesto u seniorskoj i ml.seniorskoj.

Vlaho Nenadić u disciplini 200 slobodno 7. mjesto u ml.juniorskoj.

Roko Zvone u disciplini 200 mješovito 7. mjesto u ml.juniorskoj.

Antonia Šurković u disciplini 50 delfin 10. mjesto u juniorskoj kategoriji.

2. dan
Novih 8 medalja drugog dana PH u Zagrebu!!! 3 zlata, 3 srebra i 2 bronce!

Michel Brassard apsolutni je prvak Hrvatske u disciplini 100 delfin. Okitio se sa 2 zlata i to u seniorskoj i ml.seniorskoj kategoriji.

Mario Šurković osvojio je nove 3 medalje u disciplini 50 slobodno. Bio je srebreni u kategorijama juniora i ml.seniora, i brončani u kategoriji seniora.

Vlaho Nenadić osvojio je ml.juniorsku broncu u disciplini 200 leđno.

Veliki uspjeh ostvarile su naše muske štafete.
Apsolutni prvaci Hrvatske su naši seniori u štafeti 4×200 slobodno. Seniorska štafeta 4×200 slobodno plivala je u sastavu: Michel Brassard, Marko Baletin, Mario Šurković i Đivo Damić.

Viceprvaci Hrvatske su naši ml.juniori u štafeti 4×200 slobodno. Plivali smo u sastavu: Juraj Barčot, Marko Tevšić, Vlaho Nenadić, Roko Zvone.

Nastup u B finalima ostvarili su: Katarina Matović (50prsno i 400mjesovito), Katarina Nenadić (50slobodno) i Marko Baletin (200leđno).

3.dan
Trećeg dana PH još 3 medalje za naš klub! 2 zlata i 1 bronca !!!

Michel Brassard opet je osvojio titulu seniorskog i ml.seniorskog prvaka države ovaj put u disciplini 200 delfin.

Marko Baletin osvojio je svoju prvu pojedinacnu medalju na ovom PH i to juniorsku broncu u disciplini 50 leđno.

Đivo Damić zauzeo je 4. mjesto u seniorskoj i ml.seniorskoj kategoriji u disciplini 800 slobodno.

Juraj Barčot zauzeo je 5. mjesto u ml.juniorskoj i 8. u juniorskoj kategoriji u disciplini 800 slobodno.

Rafaela Škrabo zauzela je 6. mjesto na 1500 slobodno u juniorskoj i 7. mjesta u seniorskoj i ml.seniorskoj kategoriji.

Muška seniorska štafeta 4×100 slobodno u sastavu Šurković, Baletin, Matović, Brassard zauzela je 4. mjesto

Ženska juniorska štafeta 4×100 slobodno u sastavu Šurković, Matović, Nenadić, Bušković zauzela je 7. mjesto.

Muška ml.juniorska štafeta 4×100 slobodno doplivala je do 3.mjesta, ali na žalost diskvalificirana je zbog preranog starta prilikom izmjene.

4.dan
Četvrtog, završnog dana PH još 5 novih medalja za naš klub od kojih 3 zlatne i 2 srebrene!

Mario Šurković apsolutni je prvak Hrvatske u disciplini 100 slobodno, a najbolji je bio i u kategoriji ml.seniora i juniora.

Vlaho Nenadić ml.juniorski je viceprvak Hrvatske u disciplini 100 leđno. Također, u disciploni 100 slobodno zauzeo je 7.mjesto.

Juraj Barčot u disciplini 400 slobodno bio je 4. u ml.juniorskoj kategoriji.

Michel Brassard u disciplini 400 slobodno bio je 7. u seniorskoj i u ml.seniorskoj kategoriji.

Roko Zvone 6. je ml.junior na 100 leđno.

Marko Baletin 9. je junior na 100 leđno i 13. na 100 slobodno.

Katarina Matović zauzela je 11. mjesto u disciplini 200 prsno u juniorskoj kategoriji.

Muška seniorska štafeta 4×100 mješovito vicepracak je drzave, a plivali smo u sastavu: Marko Baletin, Ivan Đuran, Michel Brassard, Mario Šurković.

Muška ml.juniorska štafeta 4×100 mješovito zauzela je 5. mjesto, a plivali smo u sastavu: Vlaho Nenadić, Juraj Barčot, Roko Zvone, Marko Tevšić.

Ženska juniorska štafeta 4×100 mješovito u sastavu Šurković, Matović, Nenadić, Bušković zauzela je 8. mjesto.