Igrat će se majstorica za plasman u finale doigravanja Prve košarkaške lige. Nakon što su igrači Dubrave u Zagrebu poveli u polufinalnoj seriji, košarkaši Dubrovnika su izjednačili slavljem u sportskoj dvorani u Gospinom polju 87:79 (22:26, 21:18, 18:21, 26:14). Dubrovčani su tako u četvrtom pokušaju konačno došli do prve pobjede protiv Dubrave ove sezone.

Ponovno je početak pripao gostima iz Zagreba, vodili su 13:4, ali i 21:8 u 6. minuti. Ulaskom mladog Vlaha Raguža puno se toga promijenilo na parketu, konačno su domaćini počeli igrati obranu kako treba, a tranzicija je donijela potpuni preokret i prednost 43:38 u 18. minuti. Do kraja poluvremena odličnim se pokazao potez trenera Dubrave Darka Krunića. Zona je iznenadila Dubrovčane, a nakon serije izgubljenih lopti na odmor se otišlo s 44:43 za Zagrepčane.

Sve je bilo na strani gostiju do posljednje minute treće četvrtine i rezultata 65:58. Nakon što je mladi reprezentativac Hrvatske Filip Vujičić pogodio tricu, krenula je serija Gospara 14-0 za 72:65 u 33. minuti. Samo minutu kasnije bilo je 72:70 ali potom slijedi ključni dio susreta.

Raguž je „ukrao“ loptu Čubriću, a u polukontri Vodopija položio na asistenciju Došena. Nakon promašaja Reza, repriza prošlog napada KK Dubrovnik i novi poeni Vodopije. Kada je na asistenciju Dubelja, Vlaho Raguž pogodio ispod koša uz dodatno slobodno bacanje za 79:70 – dvorana je „proključala“. Do kraja igrači Dubrave nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti domaćinima i polufinalna serija seli u Zagreb na susret odluke za finale doigravanja za plasman u Premijer ligu.

Pobjednike je predvodio Vlaho Raguž koji je u dvoboju biti ili ne biti odigrao utakmicu sezone, a među dvocifrenim su bili i Ivan Vodopija s 15 poena, 10 skokova i četiri asistencije te Petar Dubelj s 15, Nikola Došen s 13 i Filip Vujičić s 12 poena.
U redovima Dubrave bolji od ostalih centar Kristijan Šutalo sa 17 i kapetan Petar Perić s 15 poena.

KK Dubrovnik: Petrović, Stasjuk, Soko 2, Došen 13, Dubelj 15, Mustapić 8, Koprivica, Vujičić 12, Vodopija 15, Lučić 5, Boban 7, Raguž 18. Trener: Željko Vreća.