Nakon rujanskih pobjeda protiv Latvije i Armenije, Hrvatska je u svojem petom susretu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2024. godine ugostila Tursku, na novoizgrađenoj Opus Areni u Osijeku.

Izbornik Zlatko Dalić morao je složiti postavu bez nekolicine ozlijeđenih igrača, a u uvodnim minutama s nekoliko se odličnih obrana istaknuo Livaković. No, u 30. minuti Yilmaz ga je prebacio i okrunio dobru igru gostiju pogotkom za, pokazat će se, pobjedu.

U nastavku su Vatreni krenuli po poravnanje, pokušalo se i rješenjima s klupe, i Hrvatska je stvorila nekoliko šansi preko Kovačića, Petkovića i Belje. Međutim, Turska je sačuvala svoju prednost.

U drugoj današnjoj utakmici Skupine D Latvija je ostvarila prvu pobjedu, svladavši Armeniju 2:0, a Hrvatska već u nedjelju gostuje u još jednoj iznimno važnoj utakmici za plasman na Europsko prvenstvo, u Cardiffu kod Walesa.