FOTO HNS

U prvoj utakmici rujanske reprezentativne akcije Hrvatska je na gostovanju kod Rusije odigrala neriješenih 0:0.

RUSIJA – HRVATSKA 0:0 (0:0)
Kvalifikacije za SP 2022., Skupina H.
Stadion Lužniki, Moskva.

Sudac: R. Reinshreiber (Izrael)

Strijelci: –

Žuti kartoni: Barinov (35′), Čerišev (90+3′)

Rusija: Guilherme, Karavajev, Džikija, Divejev, Fernandes (78′ Samošnikov), Golovin, Barinov, Kuzjajev (84′ Erohin), Zaharjan (70′ Čerišev), Jonov (70′ Bakajev), Mirančuk (46′ Zabolotnji). Izbornik: V. Karpin.

Hrvatska: Livaković, Sosa, Lovren, Ćaleta-Car (84′ Škorić), Juranović, Brozović, Kovačić, Pašalić (70′ Ivanušec), Vlašić, Perišić (74′ Livaja), Kramarić (74′ Oršić). Izbornik: Z. Dalić.

Nakon ljeta obilježenog Europskim prvenstvom, izabranici Zlatka Dalića nastavili su kvalifikacijski put prema Svjetskom prvenstvu u Kataru, a težak rujanski raspored odveo ih je prvo u Moskvu.

Utakmica nije ponudila previše zanimljivosti, a najbolju rusku priliku u prvom dijelu osujetio je Livaković, obranivši siloviti udarac Zaharjana. Hrvatska je svoje prilike stvorila nedugo prije odlaska na odmor, no Kramarić je ostao za korak prekratak nakon sjajnog proigravanja Kovačića, dok Perišić nije uspio dobro zahvatiti loptu poslije akcije Juranovića i Vlašića.

Na početku drugog poluvremena ponovno je morao intervenirati Livaković, a domaćin je kroz drugo poluvrijeme nekoliko puta opasno stigao do hrvatskog kaznenog prostora. Vatreni su ponovno najaktivniji bili pri kraju poluvremena, pri čemu su džoker Ivanušec te raspoloženi Kovačić bili najbliži postizanju pogotka.

Hrvatska je ovim remijem ostala na čelu poretka u svojoj kvalifikacijskoj skupini, s obzirom da su Slovenija i Slovačka u Ljubljani odigrale 1:1. Malta je u preostaloj utakmici četvrtog kola pobijedila Cipar 3:0.

Već za tri dana slijedi još jedan težak izazov, gostovanje u Bratislavi kod Slovačke, a potom će Hrvatska ugostiti Sloveniju u Splitu.