Plivači i plivačice našeg kluba nastupili su proteklog vikenda (06.-07.07.) u Podgorici na Otvorenom prvenstvu Crne Gore. Na natjecanju je sudjelovalo 315 natjecatelja iz 42 klubova iz 13 zemalja, a Jug je predstavljalo 8 članova.

Jugaši su osvojili ukupno 20 odličja od kojih 2 zlatne, 10 srebrenih i 8 brončanih. Natjecanje nam je poslužilo kao provjera stanja forme i posljednja prilika za isplivavanje normi pred nadolazeće Prvenstvo Hrvatske.

Đivo Damić bio je prvi na 400 slobodno i drugi na 200 slobodno u juniorskoj konkurenciji (plivači 17-18 godina). Osim toga, Đivo je osvojio treće mjesto u apsolutnoj kategoriji u disciplini 400 slobodno.

Marko Baletin je bio drugi u disciplinama 100 leđno i 200 mješovito u kategoriji 15-16 godina. Marko je također osvojio i treće mjesto u apsolutnoj kategoriji u disciplini 200 mješovito.

Adriana Marinović zauzela je treće mjesto na 50 delfin i na 100 delfin u kategoriji djevojaka 16-17 godina.

U kategoriji djevojaka 14-15 godina:

Katarina Nenadić bila je drugoplasirana u disciplinama 400 slobodno, 200 slobodno, 100 slobodno i 50 slobodno.

Antonia Ljuban bila je trećeplasirana u disciplinama 50 slobodno,100 slobodno i 100 leđno.

Antonia Šurković bila je drugoplasirana u disciplinama 200 mješovito, 50 delfin, 200 delfin te trećeplasirana na 50 leđno.

Jugova ženska štafeta 4×100 slobodno u sastavu: Antonia Šurković, Karmen Fabris, Katarina Nenadić, Antonia Ljuban zauzela je prvo mjesto u apsolutnoj kategoriji. Za Jug je nastupila još Rafaela Škrabo.

Jugaši su nastupili pod vodstvom trenera Andreja Drobca.

Čestitke svim našim plivačima i plivačicama na ostvarenim rezultatima i uzornom predstavljanju kluba i grada na ovom međunarodnom natjecanju! Sljedeće natjecanje na kojem će nastupiti naši članovi je kadetsko Prvenstvo Hrvatske koje se održava u Zagrebu 19. i 20. srpnja 2019., stoji u objavi na službenoj stranici PK Jug.