Bravo Barakudama! Sjajnom utakmicom kroz sve 32 minute u kojima naša vrsta niti jednom nije gubila, hrvatski su se vaterpolisti plasirali u četvrtfinale Olimpijskih igara u Tokiju pobjedom nad Srbijom 14-12.

Hrvatska je bila nadmoćna jakoj Srbiji, početak je bio rezultatski razoran za suparnika (3:0 i 5:1). Srbija je samo jednom uspjela doći do izjednačenja (8:8), da bi nakon toga uslijedila četiri hrvatska pogotka u nizu za 12:8, makar čak niti to nije bilo najviše vodstvo. Najveće je bilo 5 golova plusa, nakon gola Mare Jokovića četiri minute do kraja (14:9).

Barakude su ovime osigurale ulazak u krug 8 najboljih momčadi u Tokiju, a u ponedjeljak će u srazu sa Španjolskom odlučivati čak i o pobjedniku skupine.

HRVATSKA: Bijač (15 obrane), Macan, Fatović, Lončar (1), Joković (4), Bukić (3), Vukičević (1), Bušlje (1), Miloš, J. Vrlić, Obradović (4), Garcia. Izbornik: Ivica Tucak.

SRBIJA: G. Pijetlović (9 obrana), Mandić (1), Dedović, Ranđelović (1), Lazić, D. Pijetlović (1), S. Rašović (2), Aleksić, Jakšić (3), Filipović (2), Prlainović (1), S. Mitrović (1). Izbornik: Dejan Savić.

Igrač više: Hrvatska 11/6, Srbija 21/9

Peterci: Srbija 1/1

Četvrtine: 5:3, 1:1, 4:4, 4:4.