Ragusa i Trešnjevka 2009 današnjim su pobjedama u prvim utakmicama doigravanja za prvakinje Hrvatske stekle prednost 1:0 u polufinalnoj seriji na dvije pobjede. Ni jedna ni druga utakmica nisu bile lagane, posebno se kao tvrdi protivnik predstavio KAŽL u Zagrebu protiv Trešnjevke 2009. Igra Nemecovih košarkašica nije bila ni blizu one “romantičarskre” u finalu Kupa “Ružica Meflaj-Rimac” protiv Raguse, ali uspjeli su pobijediti tvrdi KAŽL koji je sve do sedam minuta prije kraja utakmice bio u vodstvu.Tri i pol minute prije kraja bilo je 63:62 za Trešnjevku koja je na kraju bila mirnija i utakmicu ipak pobjednički privela kraju. Lena Bilić najbolja u Trešnjevki 2009, a kod KAŽL-a Petra Božan., piše portal Zenska kosarka

U Dubrovniku MVP Final Foura Kupa Ružice Meglaj Rimac Iva Todorić je postigla 30 koševa, gotovo pola Ragusinih. Djevojka koja je stalno igrala na rubu triple-doubla, kako smo često znali napisati, i ovog je puta pokazala da je u pravo vrijeme u top formi i nedvojbeno je najjača karika ekipe iz Dubrovnika. Agresivna, brza, nezaustavljiva i sa ukupnim šutom 58 posto. Zagreb je bolje otvorio utakmicu, vodio sa 17:6. prvu četvrtinu riješio u svoju korist 16:17, na početku četvrte četvrtine bio na samo koš zaostatka (49:48 za Ragusu). Onda je došla četvrta četvrtina u kojoj je Ragusa konačno prelomila utakmicu.

Ragusa – Zagreb 67:55 (16:17, 23:18, 10:11, 18:9) (1:0)

Ragusa: Strilić 6, Stojanović -, Miloglav 5, Ivanišević 1, Hajdin 10, Todorić 30, Vrsaljko 10, Majstorović 5, Pavić -, Ćustović -, Papić -, Pocrnjić -. Trenerica: Cvetana Matić
Zagreb: Terze 13, Sekulić 12, Ćurić 8, Međugorac 0, Ostojić 12, Miletić 10, Maršić -, J.Pavić -,Budimir 0, Jakšić 0. Trenerica: Danica Talajić