U Zadru se  održalo Regionalno prvenstvo za dobne skupine seniora, juniora i ml.juniora. Na natjecanju je nastupilo ukupno 160 plivača i plivačica iz 10 klubova. Plivački klub Jug predstavljalo je 17 članova.

– Osvojili smo ukupno 39 medalja od kojih 16 zlatnih, 10 srebrenih i 13 brončanih.

Ukupno je 8 naših predstavnika osvajalo pojedinačne medalje, a prvaci Regije postali su: Mario Šurković, Đivo Damić, Juraj Barčot i Roko Zvone.

Junior Mario Šurković osvojio je ukupno 10 medalja od kojih 8 zlata i 2 srebra. U seniorskoj i juniorskoj konkurenciji u disciplinama: 100 leđno, 100 slobodno, 200 slobodno i 100 mješovito bio je zlatni, dok je u disciplini 200 mješovito bio srebreni.

Ml.senior Đivo Damić osvojio je 3 medalje od kojih po 1 zlato, srebro i broncu. Najbolji je bio među seniorima na 1500 slobodno. U istoj kategoriji na 800 slobodno osvojio je srebro, dok je na 400 slobodno uzeo broncu.

Ml.junior Juraj Barčot osvojio je čak 13 medalja od kojih 6 zlatnih, 3 srebrene i 4 brončane. u disciplinama: 1500 slobodno bio je zlatni među juniorima i ml.juniorima, te srebreni među seniorima. Na 200 slobodno bio je zlatni među ml.juniorima, te srebreni među juniorima i seniorima. Na 400 slobodno bio je zlatni među ml.juniorima, te brončani među seniorima. Na 200 mješovito bio je zlatni među ml.juniorima, te brončani među juniorima i seniorima. Na 100 mješovito osvojio je ml.juniorsko zlato, dok je na 100 slobodno osvojio ml.juniorsku broncu.

Ml.junior Roko Zvone osvojio je 5 medalja od kojih 1 zlato, 2 srebra i 2 bronce sve u ml.juniorskoj kategoriji. Zlatni je bio na 200 leđno, srebreni na 50 leđno i 100 delfin, a brončani na 50 delfin i 100 leđno.

Ml.junior Marko Tevšić osvojio je 3 brončane medalje u disciplini 200 prsno i to u kategorijama seniora, juniora i ml.juniora.

Juniorka Rafaela Škrabo osvojila je 2 srebra u disciplini 1500 slobodno u kategorijama seniora i juniora.

Juniorka Tonka Bušković osvojila je 2 bronce u kategorijama seniora i juniora u disciplini 800 slobodno.

Ml.juniorka Petra Rudinović osvojila je 1 broncu u ml.juniorkoj kategoriji u diciplini 50 slobodno.

Naši predstavnici na ovom natjecanju nisu nastupali u štafetnim utrkama.

Za naš klub još su nastupili: Maroje Lukić, Lovro Brač, Paulo Brač, Borna Jelčić, Bruno Tošović, Matej Marković, Bruno Damić, Toni Šarić, Marko Obradović.

Naši plivači nastupili su u Zadru pod vodstvom trenera Frane Ćirka i Andreja Drobca.

Sada je poznata brojka od 15 plivača našeg kluba koji su isplivali norme za Prvenstvo Hrvatske koje će se održati od 16. do 19.12. u Rijeci, piše u priopćenju iz PK JUG.