Zanimljivo je i uzbudljivo bilo na susretima 18. kola prvoligaške konkurencije najjužnije županije. Učinkovitošću mogu se pohvaliti i strijelci, na šest susreta mreže su se tresle 20 puta. Dosuđeno je čak sedam kaznenih udaraca, a bilježimo i dva autogola, piše na stranici Dalmatinski nogomet.hr

Nema promjena na vrhu, Croatia je u konavoskom derbiju slavila kod Konavljanina pogotkom Tina Vidaka u četrvtoj minuti sudačkog dodatka iz kaznenoug udarca. Ovom realizacijom mladi Vidak stigao je na čelo ljestvice strijelaca, s 14 pogodaka izjednačio se s Ivanom Kordićem. Croatia je zadržala dva boda viška pred Metkovićem i svi željno očekuju 20. kolo i dan D kada se u Metkoviću igra derbi prvenstva.

Metkovci su teže od očekivanog svladali Orebić, ponovno je jedan pogodak odlučio slavljenika, a slavlje domaćinu donio je Josip Mioč u 28.minuti.

Derbi začelja otišao je na stranu nogometaša iz Vela Luke, koji su nakon odlučnije igre pobijedili u Krvavcu i smanjili zaostatak za maštralovcima. Hajduk 1932 je uzvratio narančastima za poraz iz prvog dijela i sada se nada da može do kraja pobjeći s fenjeraške pozicije.

Slaven je na Grudi bio uvjerljiv igrom i rezultatom protiv žutih iz Komina, izravnih konkurenata za četvrto mjesto. Žrnovski kuneji iskoristili su prednost domaćeg terena i prizemljili zelene sokole iz Dubravke, uz tri različita strijelca.

Župa dubrovačka nije uspjela proći gostovanje u Smokvici, domaćem Jadranu puni plijen donio je njihov kapetan Mladen Salečić u 78.minuti udarcem s bijele točke. Ovim porazom, čini nam se, otpali su iz utrke za naslov prvaka, zaključuje se na stranici Dalmatinski nogomet.hr

REZULTATI

Maestral – Hajduk 1932 2:3 (Kešina 55-11m, Barbir 79 / Bikić 15, T. Andreis 26-11m, Berković 78)
Jadran Smokvica – Župa dubrovačka 2:1 (I. Pecotić 24, Salečić 78-11m / Lekaj 30)
Metković – Orebić 1:0 (Mioč 28),
Slaven – Gusar 4:2 (Mostahinić 20, Korać 34, Ivanković 44, Grubešić 52 / Trković 56-ag, Oršulić 90-11m)
Konavljanin – Croatia 0:1 (Vidak 90+4-11m)
Žrnovo – Sokol 3:1 (Čule 39-11m, Ivanković 42, Ničetić 53-ag / Đurić 71-11m)