U Zagrebu se u organizaciji PK Mladost u subotu i nedjelju 09.-10.03.2019. održao mini grand prix miting Žabac na kojem je sudjelovalo 411 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije.

Na mitingu su nastupila i tri Jugova kadeta: Vlaho Nenadić, Juraj Barčot i Roko Zvone pod vodstvom trenerice Matiane Staničić.

Najuspješniji je bio Vlaho Nenadić koji je osvojio brončanu medalju u utrci 200 leđno. Osim toga bio je 9. na 400 slobodno i 100 prsno. Vlaho je medalju osvojio natjecajući se u kategoriji s godinu dana starijim plivačima, čime je uspjeh još veći.

Juraj Barčot zauzeo je 6. mjesto na 100 prsno, 8. mjesto na 200 prsno, te 10. na 400 slobodno.

Roko Zvone bio je 9. u utrci 400 mješovito, također u kategoriji s godinu dana starijima od sebe.

Sljedećeg vikenda Jugova muška i ženska ekipa nastupa na B ekipnom prvenstvu koje se održava u Rijeci.