Nešto manje od 400 tisuća kuna prikupljeno je u sklopu humanitarne kampanje za hitnu pomoć i zaštitu žrtava obiteljskog nasilja u okviru fonda #spasime. Taj podatak još jednom je podsjetio na činjenicu kako bez obzira na financijsko stanje, u Dubrovniku žrtve nemaju sklonište.

Na naš upit, iz Ministarstva za demografiju, mlade, obitelj i socijalnu politiku odgovorili su sljedeće:

“Polovinom lipnja održan je sastanak premijera i ministara sa županima te je dogovoreno poduzimanje aktivnosti na osnivanju skloništa i u sljedećim županijama: Krapinsko-zagorskoj, Koprivničko-križevačkoj, Ličko-senjskoj, Virovitičko-podravskoj, Požeško-slavonskoj i Dubrovačko-neretvanskoj.

Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku je izradilo hodogram aktivnosti na osnivanju skloništa namijenjen županijama radi bržeg i učinkovitijeg poduzimanja potrebnih aktivnosti te dostavilo Ministarstvu državne imovine procjenu kvadrature potrebnih prostora za osnivanje i rad skloništa za žrtve nasilja.
Za dodatne informacije, molimo Vas da se obratite Dubrovačko-neretvanskoj županiji.”

Iz Dubrovačko neretvanske županije poručili su kako je nađena lokacija za buduću sigurnu kuću.

“Za građevinsko – obrtničke radove i radove opremanja procjenjuje se da je potrebno osigurati približno 5,2 milijuna kuna. U pripremi je prijava na Natječaj Europskog fonda za regionalni razvoj – Unaprjeđivanje infrastrukture za pružanje socijalnih usluga u zajednici kao podrška procesu deinstitucionalizacije – druga faza. Prihvatljivi nositelj projekta je Caritas Dubrovačke biskupije, a Dubrovačko–neretvanska županija bi bila partner u Projektu.”

Više detalja otkrili su u prilogu Dubrovačke televizije.