35th LEN European Water Polo Championship - Split 2022 - WED 31 AUG 2022 - Croatia vs France - Croatia.

Sjajnom izvedbom pred iznova punim tribinama Spaladium Arene, Hrvatska je u četvrtfinalu bila izrazito uvjerljiva protiv Gruzije, te se pobjedom 15:5 plasirala u polufinale Europskog prvenstva. Drugo polufinale ovog ljeta, nakon Budimpešte i Svjetskog prvenstva, te ukupno 10. polufinale europskih prvenstava.

Nikada suverenije, brže, uvjerljivije i zasluženije. Gruzijci se nisu ni snašli, a već je bilo 4:0. Nakon samo prvih osam minuta. Početak za poželjeti. Otvaranje prvo s dva peterca Konstantina Harkova u nepune tri minute, pa Fatović iz protuudara i na koncu uvodne dionice Žuvela. No, nije briljirao samo napad, već i obrana. Vratar Marko Bijač je u tri četvrtine na golu, prikupio 12 obrana, od kojih su dvije bile obrane peteraca. Toni Popadić je u zadnjoj četvrtini pridodao još 4 uspješne intervencije. Obrana s igračem manje kolosalna; 0-7 u prve tri četvrtine! Posao je obavljen za desetku! Točno onoliko na koliko su golova razlike ostavljeni Gruzijci.

Hrvatska će se u polufinalu EP u Splitu sastati protiv Italije, u četvrtak, 8. rujna od 20.30 sati