U pretposljednjoj utakmici Skupine C Elitnog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, Hrvatska je u Slavonskom Brodu svladala Njemačku te tako osigurala drugo mjesto na tablici.

HRVATSKA – NJEMAČKA 4:0 (2:0)
Kvalifikacije za SP 2024., Skupina C.
Dvorana Vijuš, Slavonski Brod.

Strijelci: 1:0 – Perić (3′), 2:0 – Sekulić (20′), 3:0 – Postružin (22′), 4:0 – Vukmir (31′)

Hrvatska: Bašković, Čekol, Jelovčić, Perić, Postružin; Piplica, Mužar, Kustura, Vukmir, Marinović, Jelavić, Mataja, Kuraja, Sekulić. Izbornik: M. Mavrović.

Njemačka: Pless, Wittig, Grunberg, Oliveira, Rodriguez; De Grooth, Matić, Meyer, Ak, Sozer, Herterich, Schulz, Aghnima, Rodrigues. Izbornik: M. Loosveld.

Nakon uvodnih pobjeda nad Njemačkom i Slovačkom, te dva poraza od Francuske, izabranici Marinka Mavrovića pobjedama su se vratili u Slavonskom Brodu te tako napravili još jedan korak prema mogućem plasmanu na Svjetsko prvenstvo.

Perić je Njemačku načeo već u trećoj minuti utakmice, a nedugo prije odlaska na odmor Sekulić je udvostručio hrvatsku prednost. Na početku drugog poluvremena Postružin se pobrinuo i za treći pogodak, a “točku na i” postavio je Vukmir u 31. minuti dvoboja.

Francuska je visokom pobjedom nad Slovačkom (7:1) u četvrtak osigurala prvo mjesto i izravni plasman na Svjetsko prvenstvo, a Hrvatska u zadnjem kolu, 20. prosinca, gostuje kod Slovačke. Nakon odigranih dvoboja u svim kvalifikacijskim skupinama, bit će poznat poredak pet najboljih drugoplasiranih reprezentacija, pri čemu će prve četiri igrati u doigravanju za odlazak na svjetsku smotru, piše na HNS CFF