Sunce u Gradu, potop u Zatonu iz kojeg se nije vidjela Štikovica kako je padalo. Ali, i tom kišnom oblaku je došao kraj. Nestao je negdje oko 16.30 sati.

Igramo – bila je želja i Lozice, i Porporele, aktera prve utakmice 2. kola, koja se trebala odigrati prošle srijede, ali je zbog juga odgođena. Nije se odigrala ni dva dana poslije. Treća je bila sreća. Istina, nije počela u 16.15 sati već malo prije 17, ali je počela.

Kako? Pogocima Paula Miljanovića, Franja Nižića i Điva Buconića za 3:0 vodstvo Lozice u prvoj četvrtini. Potom do sredine treće četvrtine pogađala je Porporela, prvi put u drugoj četvrtini, a zatim je ona u trećoj napravila 3:0, te povela s 4:3. Mavro Farčić je potpisao sva tri za 3:3, Ilar Savinović za vodstvo 4:3. Izjednačila je Lozica, a zatim još jednom 3:0 za Porporelu, koja je vodila 7:4. Nije gotovo! Peti, pa šesti pogodak Lozice. Nakon šestog nije ostalo puno vremena i za sedmi. Porporela je znala sačuvati loptu i pobjedu. Farčić prvo ime utakmice – pet pogodaka.

Potom druga utakmica Stjepan Desin – šest pogodaka za Pasjaču Popovići u 12:6 pobjedi protiv Uvale Lapad. Bilo je 6:6 na kraju treće četvrtini, a zatim je Uvala Lapad, što je rekao njezin najbolji strijelac Mihovil Španja (tri pogotka), doživjela što nije nikad Goran Ivanišević – za pet minuta izgubile set sa 6:0. Inače, prvi pogodak u utakmici je postigla Uvala Lapad, i to je uspio Marko Bautović. Potom je Pasjača Popovići, koja je stigla u Zaton s osmoricom, imala 5:2 i 6:3. Vlaho Bošković je zaustavio ‘kišu’ udaraca Uvale Lapad. Poslije je i igrao, te pogodio.

Pasjača Popovići nije imala dovoljno igrača za počet 1. kolo, sad jednu zamjenu, u 3. kolu, kažu, bit će ih više, u razigravanju za četvrtfinale još više…

Treća utakmica – Maroje Vukić na vratima Crvenih stijena Orašac je imao ‘stotinu’ ruka, ali unatoč tome FUN H2O Mlini je utakmicu otvorio vodstvom 5:0, te je utakmica bila lišena rezultatske neizvjesnosti. Mato Miloslavić ima top u ruci, Nikola Grbić mirnu ruku, njih dvojica sedam pogodaka, Miloslavić jedan više od Grbića. Maro Dabelić je bio treći igrač koji je kod FUN-a postigao više od jednog pogotka, dobri stari Hrvoje Vukić dva za Crvene stijene Orašac.

Četvrta utakmica – Mladen Miloslavić na vratima Kokota je imao ’tisuću’ ruka. Kamen mali Cavtat je vodio 1:0, 3:2 (Đivo Bobić sva tri pogotka), i 4:3 (Damjan Drobac), a zatim je najbolji vratar prošle godine zaključao više od deset minuta svoja vrata. Ivica Duždević je izjednačio na 1:1, Cvijeto Radović naciljao za prvo vodstvo Kokota (2:1). Pavo Čučka je izjednačio na 3:3 i 4:4, Jure Čučka bio strjelac za 5:4 za Kokote. U trećoj četvrtini 2:0 za prvaka (Pavo Čučka treći put i Ivica Duždević drugi). Potom u zadnjoj četvrtini prvo dva pogotka Damjana Drobca nakon kojeg je Ivo Brailo minutu i 5 sekundi do kraja naciljao za 8:6. Damjan Drobac je četvrti put zatresao mrežu domaćina, i to iz četverca, i to kad je do kraja ostalo 17 sekundi – 8:7 za Kokote. Odlična utakmica.

Divlja liga u Zatonu nakon gotovo dva desetljeća. Kokoti su uložili dosta truda. Bili su pravi domaćini. Šteta što je kiša zaustavila navijačku flotu Porporele i FUN-a da dođu u Zaton, što nije bilo još baraka uz teren, ali imali su i jedni, i drugi glasnu podršku s kraja. Na kraju je sve ispalo lijepo.

Ivan Matijević je sudio sve četiri utakmice. Prvu četvrtinu prve utakmice s kraja, iz daljine, a zatim se ukrcao na gliser, te bio uz rub terena. Ponedjeljak je slobodan dan. Na Porporeli se u utorak, 8. kolovoza, igraju utakmice 3. kola u skupinama ‘C’, ‘D’, ‘E’ i ‘F’, a akteri iz Zatona, ekipe iz skupina ‘A’ i ‘B’ će 3. kolo igrati na Bellevueu u srijedu, 9. srpnja.
U skupinama ‘A’ i ‘B’ po dva najbolja idu izravno u četvrtfinale, treći i četvrti razigravaju s četiri najbolja iz skupina ‘C’, ‘D’, ‘E’ i ‘F’ za mjesto među osam najboljih. Prvo će po dva najbolja iz skupina ‘C’, ‘D’, ‘E’ i ‘F’ između sebe odlučiti tko su ta četvorica koja će ostati u igri za četvrtfinale (prvi iz skupne ‘C’ protiv drugog iz skupine ‘D’, drugi iz ‘C’ protiv prvog iz ‘D’, na isti način ‘križaju’ se skupine ‘E’ i ‘F’, pobjednici će se naći u ždrijebu, u istoj kutiji, u drugoj kutiji će biti kuglice s imenima trećih i četvrtih sastava skupina ‘A’ i ‘B’, doznat ćemo tko protiv koga igra u četiri utakmice osmine finala).

Nakon toga ostaju još tri radna dana – četvrtfinalni, polufinalni i finalni.